Rakipsiz Sohbet ve Chat Odaları


kullanici
sifre
Sohbet odaları siteleri 18 bedava yetişkin chat kanalında ücretsiz chat olan tek sohbet sitesi

Androirc sohbet kurulumu, androirc chat programı

Androirc kurulum aşaması

Programı kurmak için adroid cihazlara sahip olmamız gerekmektedir, iphone ios yazılımı uygulamayı yakında destekleyeciğini duyurması artık an meselesidir.

Iphone yazılım uzmanlarını takip ettiğimizi belirterek heyecanlandırıcı haberi siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendireceğimizden şüpheniz olmasın.

Çığır gibi icad geliştiren yazılımcılar sadece Türkiye de değil diğer ülkeler tarafından ücretsiz chat yapma programını herkes popüler olarak tercih etmektedirler.

Bağlandığınız itibaren cihazınızın interten erişimi kesilmediği taktirde bağlandığınız siteden kesinlikle kopma sorunu yaşamadan bağlı kalabileceksiniz.

Bunun amacı özellerde sohbet edilen ortamlarda tercih edilmesi, siz yokken arkadaşınızın birşeyler yazmasını saatler sonrasında okuyup cevaplayabilirsiniz.

Androirc kurulumu resimli anlatım

Gelelim asıl meselemize androirc program kurulumu aşamasına dikkatinizi vererek izleyiniz.

 • 1. sıradaki işlemimiz; Google hesabımızın olması gerekir,
 • 2. sıradaki işlemimiz; Hesabımıza giriş yapmamız gerekmekte,
 • 3. sıradaki işlemimiz; Google play uygulamasına giriyoruz,
 • 4. sıradaki işlemimiz; Uygulamaya androirc indir yazıyoruz.

Bütün bu aşamaları yaptığınızı düşünerek cihazınıza programı bulunduğu dizinde çalıştırmaya başlayarak, kullanım şartlarını mutlaka hepsini okuyup sonra onaylamanız güvenliğiniz için daha sağlıklı olacaktır, karşımıza çıkan alttaki resimi takip ediniz.

androirc sohbet nasıl olur

Kurulum aşamasındaki ayarları yapmamız gerekmekte olup, işlemleri sırasıyla bizim yaptığımız gibi yapabilirsiniz. Menüde yer alan üç nokta üst üste simgesine tıklıyoruz. Burada programın yapımcısı hakkında kısa bilgi verilmektedir.

androirc chat programı nasıl indirilir

Menu butonuna tıklatıktan sonraki seçenekde ayarlar butonuna basarak androirc kurulum işlemlerimize devam edeceğiz,aşağıda yer alan png resimimize bakalabilirsiniz.

androirc mirc uygulaması indirin

Sonraki adımlarımızda yeni bir görüntü gelerek takma adımız, sunucu ismi, kanallarımız, İrc serverimiz gibi butonların aktif olduğunu göreceksiniz.

androirc kurulumu detaylı anlatım

Takma ad bölümündeki işlemimizi, kendinize yakışan veya yıllardır kullandığınız rumuz diğer bir deyişle kullanıcı adınızı yazıyoruz. Bu menüyle gelen alternatif ad, identimiz ve gerçek ismimizi belirlemek gerekiyor. Bunların nasıl olacağını anlatalım.

androirc programı ücretsiz indir

Takma ismi nasıl dezeltilir onu anlatacağız, butona tıklatıktan sonra kendinize belirlediğiniz nicki yazıyorsunuz. Biz rakipsizsohbet olarak belirledik çünkü bu nick artık marka değerinde yükselişe geçmiştir.

androirc takma ismi düzenlemek

Altarnatif nick, kısmındaki işlemimizde takma ismimizdeki kullandığımız rakipsizsohbet adını, internet bağlantımızın gitmesi, sunucudan yöneticiler tarafından bağlantılarımızın kopmasındaki sonucunda haberimiz olmadan giriş yapabilecek nickimizi seçiyoruz, buradaki rumuzumuzu ise sohbetrakipsiz olarak belirledik.

androirc altarnatif nicki editlemek

Ident bölümünü düzenlemek eskisinden kolay şekilde tasarlanmıştır, biz buraya kendi kullandığımız android cihazlarımızın idetini yazacağız, resimden göreceğiniz şekildeki gibi androrakipsiz identini kullanıyoruz.

androirc ident özelliğini değiştirme

Gerçek isim bölümünden bahsedecek olursak, online olan userlerin bilgilerinizi görmek adına whois komutunu kullanarak hakkınızda detaylı bilgi almak adına uygulanan komut türüdür. Burada bahsedilmek istenen hangi sunucudan geldiğinizi görmektir.

androirc gercek isim ne olmalı

Yukarıdaki işlemleri toparlayarak anlatalım kısaca, bunlar uygulamayı açtığınız her zaman kayıtlı kalarak, diğer seferdeki kullanmak istediğiniz anlarda sizlere yardımcı olmasını sağlamaktadır. Vakit nakittir diyerek makalemize devam edelim.

Androirc sohbet uygulaması sunucu ekleme

Yine kademe sırayı bozmadan anlatım sunumumuza devam etmek istiyorum, çok sıkıcı biliyoruz ama herşeyin sizlerin daha rahat chat yapabilmesi içindir.

androirc sunucu en iyisi

Sunucu eklemek istediğimizdeyse sunucular butonuna tıklılıyoruz, burada uygulamanın içinde olan kayıtlı domainlerin isimleri yer almaktadır. En üst sırada yer almaktan olan freenode sunucusundan hariç tamamını siliyoruz.

androirc sunucular arasındaki kalite

androirc freenode bedavadır

Freenode sitesini editlemek yani düzenleyelim hep birlikte, adımları lütfen dikkatlice izleyiniz.

androirc edit

androirc duzenlemek nasıl olur

Editleme menüsünün altında Ayarlar başlığının bünyesinde bulunan düzenle ve sil seçenkeleri bulunmaktadır. Bizim burada yapmamız gerekecek adımımız düzenle sekmesine tıklamaktır. Buradaki işlemlerin önemli olduğunu unutmayalım, dikkatli olarak uygulamaya devam ediniz.

androirc adi sizce hangisi

 • 1. aşamadaki işlemimiz olan; Isim (IRC sunucusu adı) düzenleyelim. Rakipsizsohbet sözcüğünü yazıyoruz.

androirc isim güzel mi sizce

 • 2. aşamadaki işlemimiz olan; Adres ( IRC sunucusu veya Ip adresi) kısmını dolduraralım. Sitemizin adresini yazıyoruz.

androirc adres bildiğiniz yer var mı

 • 3. aşamadaki işlemimiz olan; Karakter kümesi (Bağlantı karakter kümesi) altını çizerek belirtelim, androirc türkçe karakter sorunu olmaması adına resimde göründüğü gibi ISO-8859-9 seçeneğini işaretliyoruz.

androirc turkce karakter sorunu

Androirc uygulamasını açtığınız anlarda son resmimize bakarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz, + simgesine tıklayarak sunucuadına yazdığımız rakipsizsohbet seçeneğine tıklayarak keyfini sürebilirsiniz.

androirc baglan keyfini sür

Bize katlandığınızdan ötürü sevgilerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz, anlamadığınız yer olursa kurulumda ücretsiz olarak yardımcı olunmaktadır. İnsanlık ölmedi diyerek etimizden sütümüzden yaralanabilirsiniz.

Sayfaların daha önde tutulmasını istediğimiz zamanlarda seo konusunda birçok konuda yardımcı olaral Türk sohbet sitelerimizde kendinize göre arkadaş edinebilirsiniz, bizlere ulaşmanız adına gerekli çalışmaların hepsi başlatılmış bulunmaktadır.

Androirc kurulumu, telefona androirc kurulumu, bilgisayara androirc kurulumu, resimli androirc kurulumu, resimli androirc anlatımı, androirc nedir, androirc hakkında detaylı bilgi, androirc programı,androirc uygulaması,androirc kurulumu nasıl yaparım, androirc mobil kurulumu,androirc sohbet programı, androirc chat programı, androirc sohbet uygulaması,androirc chat uygulaması,androirc türkçe karakter,androirc türkçe,androirc nasıl kurulur, androirc nasıl indirilir, google androirc indir, androirc google play indir,androirc programı ücretsiz indir,androirc programı bedava indir,androirc ücretsiz indir, androirc bedava indir, android ayarları, androirc komutları,androirc apk, androirc açılmıyor, androirc iphone, androirc samsung, androirc huaweiBenzer Yazılar

5 Yorumlar

 1. afaki

  15 Ekim 2019 at 12:01

  güzel bir anlatım olmuş teşekkür ederiz

  Cevapla
 2. google

  22 Ekim 2019 at 13:50

  Teşekkür ediyorum en güzel android kurulumu olarak başarılarınızın devamını diliyorum.

  Cevapla
 3. Kader

  9 Aralık 2019 at 23:02

  Güzel bi program bende kullanıyorum. Ve bilmeyen arkadaşlar içinde güzel bi tanıtım olmuş.

  Cevapla
 4. Kamuran

  9 Şubat 2020 at 17:06

  Çok başarılı bir tanıtım. Emeğinize sağlık.

  Cevapla
 5. Eva

  4 Şubat 2021 at 23:03

  Efendim çok güzel bir açıklama olmuş sayenizde kolaylıkça çabucak kurabildim. Usanmadan bu kadar uzun ama bir o kadarda basit anlatımınız için teşekkürler.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir